آلبوم موسیقی تصنیف و ترانه منتشر شد

آلبوم تصنیف و ترانه
آلبوم تصنیف و ترانه

آلبوم «تصنیف و ترانه» تازه ترین اثر از گروه موسیقی همنوازان فاخته، از سوی شرکت نوای مهرنواز آریایی روانه بازار شد.

آلبوم «تصنیف و ترانه» با آواز محبعلی بخشی، اثری تازه از گروه همنوازان فاخته به سرپرستی خشایار پارسا است که قرار بود با حضور چند تن از بزرگان موسیقی ایران و منتقدین رونمایی شود، بخاطر شرایط موجود و بیماری کرونا در حال حاضر به صورت دیجیتال و آنلاین در فضای مجازی داخل و خارج ایران قرار داده شده و نسخه فیزیکی آن نیز با پخش بسیار محدود وارد بازار فرهنگی و هنری شده است.

خشایار پارسا در توضیحی کوتاه، درباره این اثر گفت: آلبوم تصنیف و ترانه، اجرای کنسرت گروه همنوازان فاخته در تالار رودکی تهران و آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد نوشهر می باشد. در راستای تفکرات گروه مبنی بر ضبط آثار موسیقی به صورت گروهی، همنوازان فاخته اجرای زنده خود را پالایش و روانه بازار کرده اند.

او افزود: در موسیقی ایران دو گونه اثر با کلام به صورت موزون (متریک) موجود است؛ که یکی مربوط به دوران قاجار و دیگری پهلوی است. این اثر با نگرش و تامل بر این دو گونه یعنی تصنیف قاجاری و ترانه پهلوی اجرا شده است. گروه همنوازان فاخته در طول فعالیت خود تلاش کرده با ثابت نگه داشتن اکثر اعضای گروه به یک امضای شخصی در اجرا و بیان موسیقی کلاسیک ایران برسد.

پارسا در پایان خاطر نشان کرد: با امید به بهتر شدن شرایط کنونی، در زمانی مناسب و در صورت امکان برگزاری یک گردهمایی حضوری، رونمایی و جلسه نقد و بررسی این آلبوم انجام خواهد شد.

محبعلی بخشی (خواننده)، هدایت کلاری (بم تار)، محمد مهدی شیخ (تار)، ابوذر حسینی (عود)، آرمان حیدریان (کمانچه)، هامون بهرامی مقدم (سنتور)، حسین گازر (تنبک)، نیما داغمه چی (تار)، علیرضا رسولی (کمانچه آلتو) و خشایار پارسا (سرپرست و نوازنده سنتور) به عنوان اعضای گروه همنوازان فاخته در این آلبوم به هنرنمایی پرداخته اند.

شایان ذکر است که آلبوم «تصنیف و ترانه»، از سوی نوای مهرنواز آریایی منتشر و توسط شرکت رها در فروشگاه های اینترنتی خارج از ایران پخش شده است و پخش حقیقی آلبوم هم توسط این شرکت پس از رونمایی انجام می شود. علاقمندان داخل ایران می توانند از طریق سایت بیپ تونز این آلبوم را به صورت قانونی تهیه کنند.

About خبرنگار بخش موسیقی ایران

Check Also

نوا به آهنگسازی سالار ایوبی منتشر شد

قطعه بی کلام نوا به آهنگسازی سالار ایوبی، منتشر شده و در دسترس مخاطبان قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *