افتخار آفرینی گروه موسیقی «کهن ساز» ایران در کشور ارمنستان

گروه کهن ساز به تازگی عنوان THE BEST MUSIC از فستیوال جهانی موسیقی AUTUMN YEREVAN در کشور ارمنستان را کسب کرده است.

کامبیز مفتاحی آهنگساز و نوازنده سه تار با اعلام این خبر گفت: گروه «کهن ساز در سال ۱۳۹۳ و با محوریت ساز سه تار تاسیس شده و تاکنون کنسرت های متعددی در سالن‌های مختلف تهران برگزار نموده است.

وی درباره افتخار آفرینی اخیر گروه کهن سار عنوان کرد: این گروه به تازگی عنوان THE BEST MUSIC از فستیوال جهانی موسیقی AUTUMN YEREVAN در کشور ارمنستان را کسب کرده است. «کهن ساز» با حضور گروه‌هایی از کشورهای استونی، گرجستان، روسیه، ایران و ارمنستان، مهرماه ۹۸ (۴ تا ۹ اکتبر ۲۰۱۹) در شهر ایروان ارمنستان به رقابت پرداخت.

مفتاحی درباره نوازندگان این گروه موسیقی توضیح داد: شالوده اصلی گروه «کهن ساز» را در این فستیوال، شاخه سه تار نوازان این گروه تشکیل می‌دادند که در خرداد ۹۸ تأسیس گردیده است.

این نوازنده درباره قطعاتی که توسط گروه «کهن ساز» در این فستیوال اجرا شده،‌ گفت: پنج ضربی کودکان خورشید (اصفهان)، تصنیف راست بگو (نوا) و تصنیف برون از دیده‌ها (اصفهان) قطعاتی از آثار اینجانب هستند که در این جشنواره به اجرا درآمدند.

شایان ذکر است که اعضای گروه کهن ساز در این فستیوال را کامبیز مفتاحی «سرپرست و نوازنده سه تار»، احسان حاجی باشی «نوازنده سه تار»، آزاده تیرانداز «نوازنده سه تار و خواننده»، آرمان زمان زاده «نوازنده سه تار»، مهدی خاوری «نوازنده سه تار»، نازنین تن ساز «نوازنده عود»، پدرام سلیمانی «نوازنده دف و کوزه» و کیامهر مفتاحی «نوازنده ۱۰ ساله تنبک‌» تشکیل میدادند.

About خبرنگار بخش موسیقی ایران

Check Also

نوا به آهنگسازی سالار ایوبی منتشر شد

قطعه بی کلام نوا به آهنگسازی سالار ایوبی، منتشر شده و در دسترس مخاطبان قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *