اولین جشن سالانه صدا برگزار می‌شود

محمدرضا علیزاده از برگزاری اولین جشن سالانه صدا با تجلیل از هنرمندان پیشکسوت و جوانان جویای نام این عرصه، گویندگی، مجریگری، دوبلاژ و هنرهای صدا در سینما و موسیقی خبر داد.

محمدرضا علیزاده مجری طرح اولین جشن صدا در گفتگویی با خبرنگار ما گفت: پر واضح است این هنر تنها گنجینه ماندگار قبل از انقلاب تاکنون است، در کشور از دیرین تا کنون تنها جامانده از کلیه هنرها که در ویترین هنر جا نگرفته صدای ماندگار است. هنرمندان صبح جمعه، سلام ایران، رادیو جوان، قصه های شب، هنرمندان پیشکسوت، جوانان تشنه جادوی صدا، مدیران دوبلاژ که بجای بازیگران برجسته و شاخص سینما و تلویزیون نقش آفرینی کردند، تقدیر و تجلیل از این خانواده بزرگ هنری اثبات می کند؛ اینجا فقط چهره نیست که ماندگار است، بلکه صداست که به چهره جان ماندگاری می دهد.

علیزاده افزود: اهداف برگزاری اولین جشن سالانه صدا می تواند ثبت یک شب خاطرانگیز برای خانواده های این هنرمندان، تقدیر و تجلیل از جادوگران صدا، اقدام جهت رفع مشکلات مطروحه آنان، دورهمی هنرمندان موسیقی و دوبله با بازیگرانی که بجایشان نقش آفرینی نمودند و ارائه راهکارهای تخصصی برای ورود جوانان علاقمند به این عرصه باشد.

مجری طرح جشن صدا همچنین اشاره کرد: با اجرا و برگزاری این جشن می توان به اولین دورهمی پس از انقلاب، اهمیت دادن به وجودیت عزیزان صدا پیشه، دورماندن چهره این هنرمندان از قاب رسانه ملی، ارائه راهکارها جهت رفع معظلات سختی و مشکلات این هنر، ارتباط نزدیک هنرمندان با مسئولین، حضور مدیران دولتی درکنار هنرمندان دوبله و ایجاد انگیزه برای جوانان اشاره نمود.

مدیر مسئول آوا تصویر در پایان خاطر نشان کرد: در صدد آن هستیم اولین جشن صدا را با مشارکت موسسات و همکاری نهاد های مرتبط در آذر ماه سال جاری در تهران با حضور هنرمندان این عرصه برگزار نماییم. بدنبال این هستیم که تلاش برای دریافت تندیس جشن سالانه صدا از سوی علاقمندان و هنرمندان این رشته از حس رقابتی خاصی برخودار باشد و آتیه برگزاری این جشن با معرفی هنرمندان برجسته انجام گیرد.

شایان ذکر است که اطلاعات بیشتر جهت نحوه ی برگزاری اولین جشن سالانه صدا، متعاقبا توسط پایگاه خبری آوا تصویر اعلام می گردد.

About خبرنگار بخش موسیقی ایران

Check Also

نوا به آهنگسازی سالار ایوبی منتشر شد

قطعه بی کلام نوا به آهنگسازی سالار ایوبی، منتشر شده و در دسترس مخاطبان قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *