بابک بابایی «فریاد پنهان» را به روی صحنه برد

شب چهاردهم مرداد ماه جاری فرهنگسرای نیاوران شاهد حضور جمعی از استادان هنر و ادبیات و علاقمندان موسیقی ایرانی بود.

در این کنسرت که فریاد پنهان نام داشت بابک بابایی خواننده‌ی آلبوم های “رهگذر”، “بر من گذشت”و “آوار نگاه” همراه گروه دلنوازان هنر قطعاتی از ساخته های هنرمندان مختلف را به روی صحنه بردند که با استقبال حاضران در سالن روبرو شد.

در بخش اول این برنامه قطعات بوی باران، شراره،باغ رویا بر روی شعری از حامد حسین خانی و ملودی، فریاد پنهان با شعر ناصر ایزدی، نگاهت را نمی خواهم با شعری از شاعر فقید مهدی سهیلی در دستگاه نوا بر اساس ملودی هایی از پیمان خازنی به اجرا درآمد که همگی با تشویق های فراوان مخاطبان مواجه شد.

بابک بابایی در بین اجرای قطعاتی به توضیح چگونگی ساخت این قطعات و ذکر خاطراتی کوتاه از آن ها پرداخت که به نظر می رسید تماشاگران از بیان این مطالب راضی و خرسند بودند.

بعد از ۱۵ دقیقه استراحت بخش دوم این کنسرت با یک رمانس عاشقانه بر اساس ترانه ای از استاد محمدعلی بهمنی و به یاد استاد حسین خواجه امیری( ایرج) آغاز شد.

نه غزل نوشتم با کلام فرزانه شیدا، من دیگه بچه نمیشم به یاد آهنگساز بزرگ عماد رام و بر من گذشتی با غزلی از نیمای غزل زنده یاد سیمین بهبهانی ادامه دهنده‌ی قسمت دوم بود.

در ادامه بابک بابایی ترانه‌ی “از بهترین ها بهتری” ( ساخته‌ی علی اکبر پور از آهنگسازان برنانه‌ی گل ها در رادیو)را در شب تولد همسرش آزاده وحدتی( فرزند استاد ناصر وحدتی) به ایشان تقدیم کرد که با تشویق های مکرر حاضران در سالن همراه شد. شایان ذکر است که طراحی لباس بابک بابایی نیز به عهده‌ی آزاده وحدتی بود که با استفاده از حروف الفبا و بهره گیری از هنر تایپوگرافی رقم خورده بود.

در پایان آهنگ خاطره انگیز ” گل آغوش” که پیش از اینها توسط زنده یاد نادر گلچین اجرا شده بود، توسط بابک بابایی و گروه دلنوازان هنر به سرپرستی پیام سوری(نوازنده‌ی پیانو) اجرا شد.

اما اجرای این آهنگ به قدری با استقبال مواجه شد که به درخواست مردم با ریتمی تندتر اجرا شد که پایان بخش کنسرت فریاد پنهان بود.

‌ در این برنامه نام هنرمندان و نام آورانی چون محمد تهامی، رضا بنفشه خواه، ناصر وحدتی، معصومه مهرعلی، سفیر هند،وارطان ساهاکیان،علی رییس دانا، علی رضا میرعلینقی،ویگن داودی،رضا یساولی، علی و امید بهبهانی(فرزندان سیمین بهبهانی)احمد رویایی، علی غفاری،فروغ خوش الحان در این برنامه حضور داشتند.

About خبرنگار بخش موسیقی ایران

Check Also

نوا به آهنگسازی سالار ایوبی منتشر شد

قطعه بی کلام نوا به آهنگسازی سالار ایوبی، منتشر شده و در دسترس مخاطبان قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *