پیوند موسیقی و نقاشی در نمایشگاه «پرنیان موحدنیا»

پیوند موسیقی و نقاشی در نمایشگاه «پرنیان موحدنیا»
پیوند موسیقی و نقاشی در نمایشگاه «پرنیان موحدنیا»

نمایشگاه نقاشی «پرنیان موحدنیا» با همراهی گروهی از نوازندگان موسیقی و اجرای تصنیف «زدست محبوب» و نواختن سنتور و دف و آواز و در بخشی دیگر دو نوازی نی و دف (اجرای قطعاتی از استاد حسن کسایی) در گالری زر شهر آمل برگزار شد.

نمایشگاه پرنیان موحد نیا که از تاریخ ۲۲ آذر ماه سال جاری آغاز شده بود در حالی به کار خود پایان داد که حضور شایسته و بی نظیری را از سوی مسئولان فرهنگی، علاقمندان و هنردوستان نقاشی و موسیقی شاهد بود از آن میان می توان به دیدار امیر امیرنیا ریاست اداره فرهنگ و ارشاد آمل و هیئت همراه ایشان، استاد فریبرز زرشناس از استادان بنام عرصه نقاشی و برخی از هنرمندان موسیقی این شهر و اجرای زنده موسیقی سنتی در این نمایشگاه اشاره کرد.

در نمایشگاه نقاشی پرنیان، آثار هنرجویان بزرگسال دنیا حق گو، آیدا محسنی، وارنا درزی، یسنا اکبری، راحله قلی تبار عمران، النا باقری، فاطمه زهرا مهدی زاده، فاطمه نائیج، زهرا عابدی، الینا اکبری، فاطمه ینگی قلعه، ستایش شفائی، ایواز اقدسی، ماه مونا یوسف زاده، ثمین ثالث، ستاره پور فلاح، المیرا درزی، ساره مقیمی، فاطمه زهرا سیفی و فاطمه ابراهیم زاده به معرض نمایش گذاشته شد و همچنین نقاشی کودکان بردیا حسن زاده، مهرسا عابدی، اینا اقدسی، مهنا مهدی زاده و نرگس ینگی قلعه نیز بخشی از آثار هنری این نمایشگاه بودند.

«پرنیان موحدنیا» متولد آمل و کارشناس مدیریت می باشد. وی از کودکی به هنر نقاشی علاقه مند بوده و طراحی از اشکال و چهره را به صورت خود آموز فرا گرفته است. پس از مدتی برادرش «محمد موحدنیا» که نوازنده شناخته شده ساز سنتور است، او را با هنرمند فرهیخته زنده یاد استاد «احمد زابلی» آشنا کرده و از آن پس تا مدت ۲ سال در محضر آن هنرمند رنگ و روغن را فرا گرفته است. این هنرمند در سال های گذشته نیز به یاد استاد فقید خود «احمد زابلی»، اقدام به برپایی نمایشگاهی از آثار نقاشی خود و هنرجویانش کرده بود.

About خبرنگار بخش موسیقی ایران

Check Also

نوا به آهنگسازی سالار ایوبی منتشر شد

قطعه بی کلام نوا به آهنگسازی سالار ایوبی، منتشر شده و در دسترس مخاطبان قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *