انتشار آثاری از بزرگان موسیقی ایران در آلبوم «سنگ و سبو»

آلبوم موسیقی «سنگ و سبو» با آواز «مسعود کهریزی» و تنظیم «بابک شهرکی»، از سوی مرکز موسیقی «حوزه هنری» منتشر شد. این در حالیست که همزمان با نشر اثر، می توان آنرا بصورت قانونی و آنلاین از سایت «ریتمو» خریداری کرد.

«سنگ و سبو»، از تازه‌ترین تولیدات مرکز موسیقی حوزه هنری است که شامل ۸ قطعه موسیقی از آثار بزرگانی چون «همایون خرم»، «حبیب الله بدیعی»، «جواد لشگری» و «جهانبخش پازوکی» با تنظیم تازه ای از «بابک شهرکی» و صدای «مسعود کهریزی» به اجرا در آمده و از طریق ریتمو در دسترس مخاطبین است.

این آلبوم از ۶ قطعه موسیقی ارکسترال با ترانه‌های «رهی معیری»، «سیمین بهبهانی»، «مهدخت مخبر»، «جهانبخش پازوکی»، «تورج نگهبان» و دو قطعه آوازی از اشعار «حافظ» و «هما میر‌افشار» تشکیل شده که «دیار بی قراران»، «آواز اصفهان»، «درد آشنایان-نهفته»، «بخوان ز نگاهم»، «نگاه خموش»، «غوغای هستی»، «آواز ابوعطا» و «شادی فردا» مجموع این قطعات می باشند. ناگفته نماند در این اثر سعید رودباری (تنبک)، بابک شهرکی (ویولون، پیانو) و امیر حسین رضا (تار)، آواز کهریزی را همراهی کرده و قطعات را به اجرا در آورده اند.

«مسعود کهریزی»، خواننده «سنگ و سبو» در باره این آلبوم گفته است: «آلبوم «سنگ و سبو» تلفیق اصالت و سلیقه مردم است و در آن عاطفه و احساس بسیار پررنگ شده است. با توجه به آهنگسازی آثار، تنظیم بدیع و نوازندگان مطرح این آلبوم می توانیم بگوییم که در این آلبوم حاکمیت احساس در ملودی ناب و ترانه را، بر صداهای شلوغ و پرهیاهو شاهد هستیم.»

شایان ذکر است که آلبوم «سنگ و سبو» از سوی حوزه هنری منتشر شده و علاقمندان می توانند این اثر را از مراکز معتبر بازار موسیقی و یا بصورت آنلاین و قانونی از طریق سایت «ریتمو Ritmo.ir» خریداری نمایند.

About خبرنگار بخش موسیقی ایران

Check Also

نوا به آهنگسازی سالار ایوبی منتشر شد

قطعه بی کلام نوا به آهنگسازی سالار ایوبی، منتشر شده و در دسترس مخاطبان قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *