کنسرت موسیقی «سازهای شکسته» برگزار می شود

کنسرت موسیقی «سازهای شکسته»، به یاد زلزله دیدگان کرمانشاه و به همت مرکز موسیقی «نوای شهر آشوب»، آخرین هفته از بهمن ماه سال جاری، در این آموزشگاه برگزار می گردد.

مرکز موسیقی «نوای شهر آشوب» با مدیریت «علی قزانی»، با هدف و رویکردِ ساختن دوباره سازهای شکسته زلزله کرمانشاه، در تاریخ ۲۷ بهمن ماه سال جاری، کنسرتهایی را طی دو سئانس، با نوازندگی هنرمندان توانای موسیقی کشورمان برگزار می کند.

«کنسرت سازهای شکسته»، در دو قالب سنتی و غیر سنتی ارائه خواهد شد که گروه نوازی و تکنوازی جمعی از نوازندگان یعنی گروه نوازیِ چکاد فشارکی (قیچک)، چشمه اخوت (تنبور)، سارا فطرس (دف) و سعید موسویون (خواننده)، تکنوازی مرجان راغب (سنتور) و دو نوازی امیر عطا باقری (تنبور) و امیر پرویز احمدی (سازهای کوبه ای) بخش سنتیِ آن را تشکیل می دهد.

کادر مدیریتی و اجرایی «نوای شهر آشوب» با اشاره به زلزله کرمانشاه و هدف برگزاری این کنسرت عنوان می کند: «زلزله همه چیز را در خود می شکند؛ روح، روان، جسم و جان را. دارایی انسان را در هم می تند و می شکافد.
در زلزله کرمانشاه، یکی از چیزهایی که در فرهنگ و جان مردم شکسته شد، سازهایی ست که با زندگی آنها در آمیخته بود و صدایشان زیر آوار خاموش شد. حضور ما در زلزله کرمانشاه، برای کودکان در بحران بود. برای رسیدگی به آنها در کنارشان بودیم و در عین حال آواهای سوگوار و تراژیک آنها را می شنیدیم. شور و شوق تک تک آنها برای به دست گرفتن ساز و نواختن آن وصف ناپذیر بود. چیزی که حالشان را بهتر می کرد و در واقع از خود آنها بود.
بر آن شدیم که سازهای شکسته زیر آوار را دوباره احیا کنیم تا موسیقیِ زندگی دوباره، جاری شود.»

شایان ذکر است که کنسرت «سازهای شکسته» در بخش سنتی، ساعت ۱۸ از تاریخ جمعه ۲۷ بهمن ماه سال جاری در آموزشگاه موسیقی «نوای شهر آشوب» واقع در شهرک غرب، پونک باختری، دادمان غرب، خیابان بهارستان، نبش سپهر، به اجرا در می آید و علاقمندان می توانند جهت رزرو بلیت این کنسرت با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۰۸۱۶۳۹ (داخلی ۱-۲-۳) تماس حاصل نمایند.

About خبرنگار بخش موسیقی ایران

Check Also

نوا به آهنگسازی سالار ایوبی منتشر شد

قطعه بی کلام نوا به آهنگسازی سالار ایوبی، منتشر شده و در دسترس مخاطبان قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *